Regulamin Mini Szlem SKT

Turniej organizowany jest dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 12 oraz do lat 14: z roczników 2006, 2007 oraz 2008 i młodsi, z całej Polski, grających amatorsko.

Od uczestników nie jest wymagane posiadanie licencji zawodniczej Polskiego Związku Tenisowego.

W turnieju głównym przewidziane są 24 miejsca.

Od uczestników nie jest wymagane posiadanie licencji zawodniczej Polskiego Związku Tenisowego.

W przypadku posiadana licencji PZT, zawodnik musi być sklasyfikowany, na koniec poprzedniego roku, poza 100. miejscem, w oficjalnym rankingu PZT. Zawodnicy, sklasyfikowani na koniec minionego roku w rankingu PZT, na miejscach od 1-99, nie mogą brać udziału w turniejach.

Mecze rozgrywane są systemem skróconym tzn. rozgrywane będą dwa sety, rozpoczynające się od stanu 2:2 w gemach, do sześciu gemów, czyli tzw. set skrócony. Gemy rozgrywane są bez przewag, tzn. przy wyniku 40:40 o wygranej decyduje zwycięstwo w kolejnej akcji. Trzeci set rozgrywany jest w formie „super tie-break”, tj. do 10 pkt. Turniej będzie rozgrywany systemem grupowym , w związku z tym faktem każdy zawodnik zagra przynajmniej dwa mecze.

Kwalifikacja do turnieju odbywa się na podstawie zgłoszeń, w formie sms pod nr 601 780 941 oraz w formie mailowej, na adres: skt@sktszczecin.pl (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o kwalifikacji do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń).

Osoby, które nie zakwalifikują się do turnieju, pozostają na tzw. liście rezerwowej, mając możliwość kwalifikacji do turnieju, w przypadku rezygnacji wcześniej zapisanego uczestnika.

Przy założeniu 24 uczestników turnieju, rozlosujemy 8 grup 3-osobowych w turniejowej, jest ośmiu zawodników rozstawionych (rozstawienia są sporządzane na podstawie rankingu „Cyklu Turniejów”, począwszy od drugiego turnieju).

Losowanie przeprowadza sędzia główny turnieju, w obecności dyrektora turnieju.

Podczas każdego turnieju, zawodnicy z miejsc 1-4, otrzymują pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, tj. akcesoria tenisowe, jak np. naciągi, rakiety, torby, owijki, czapeczki, frotki.

Nagrodą specjalną, za zajecie pierwszego miejsca, będzie możliwość zagrania meczu z czterokrotnym olimpijczykiem, Marcinem Matkowskim, wychowankiem naszego Klubu.

Wpisowe do turnieju wynosi 60 zł.

 

Punktacja turniejowa:
Miejsce zajęte w turniejuIlość zdobytych punktów
1100
280
370
460
5 – 840
9-1630
17 – 2410