Tenis dla początkujących. Jak rozpocząć naukę tenisa?

Gra w tenisa to sposób na zapewnienie sobie aktywności fizycznej i dawki endorfin. Poprawia pamięć, koncentrację, a także pozytywnie wpływa na układ krwionośny oraz oddechowy. Zalety tego sportu sprawiają, że wiele osób myśli nad rozpoczęciem przygody związanej z rakietką i piłką. Od czego więc zacząć naukę tenisa? Podpowiadamy jak czerpać satysfakcję z nowej aktywności.

Trening z instruktorem

Sport to zdrowie, jednak wcale tym zdrowiem być nie musi, jeśli podczas treningu popełniamy błędy. Aby uniknąć zarówno ich, jak i związanych z nimi kontuzji warto zacząć zaprzyjaźniać się z tenisem pod okiem instruktora. Wytłumaczy on nowemu zawodnikowi, na czym polega ten sport. Pokaże, w jaki sposób powinno się trzymać rakietę, jak odbijać piłkę, używając różnych technik. Mając podstawy gry, można rozwijać się dalej, czując się pewniej, a co za tym idzie — czerpiąc większą satysfakcję z uprawiania sportu. Ponadto trener od razu wychwyci nasze mocne i słabe strony, które ciężko zauważyć samemu. Kolejnym plusem nauki gry w tenisa z instruktorem jest fakt, że dobierze on nam osobę o podobnych umiejętnościach co my podczas pojedynków.

Tenis dla początkujących jest adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, uwzględniając indywidualne potrzeby. Takie zajęcia odbywają się w miłej atmosferze, dzięki czemu sport jest nie tylko rywalizacją, ale też sposobem na oderwanie się od codzienności.

Niezbędnik początkującego tenisisty

Zaczynając grę w tenisa, warto więc zapisać się na odpowiedni kurs i skorzystać z pomocy instruktora. Poza tym dobrze zainwestować w sportowy strój, zapewniający komfort podczas treningów. Należy mieć też obuwie, które usztywnia kostkę oraz ma szeroką, płaską podeszwę, zapewniającą stabilizację. Istotny będzie również wybór rakiety. Tu należy zwrócić uwagę na jej wagę, powierzchnię główki, rozmiar rączki i materiał, z którego jest wykonana. W doborze odpowiedniego stroju oraz sprzętu pomogą osoby prowadzące kursy dla początkujących tenisistów.